close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 31 marca 2017

  "Futuralia" to największe targi edukacyjne na Płw. Iberyjskim. I w tym roku nie zabrakło na nich uczelni z Polski.

  Targi "Futuralia" każdego roku przyciągają tysiące młodych Portugalczyków przygotowujących się do podjęcia ważnych decyzji dotyczących ich przyszłości. Uczniowie z najodleglejszych części kraju przyjeżdżają do Lizbony, by poznać ofertę edukacyjną zarówno krajowych, jak i zagranicznych uczelni.


  Już od kilku lat w targach uczestniczą także polskie uczelnie. Jest to zupełnie zrozumiałe, gdyż nasz kraj cieszy się niezmiennie rosnącym zainteresowaniem portugalskich studentów, nie tylko w kontekście programów wymiany takich jak Erasmus, ale także studiów łączonych (kierunki prowadzone wspólnie przez polskie i portugalskie uczelnie) i studiów stacjonarnych w naszym kraju.


  W tegorocznych targach uczestniczyły cztery polskie uczelnie - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Akademia Leona Koźmińskiego. Swoje stoisko miała także Ambasada RP, która promuje również studia na pozostałych polskich uczelniach.

   

  Targi rozpoczęły się w środę 29 marca i trwały do soboty 1 kwietnia. W pierwszym dniu odwiedziło je ponad 17 tys. osób, wśród których specjalny gość - prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa, który wraz z ministrem edukacji Tiago Brandão Rodriguesem i wiceministrem João Paulo Rebelo odwiedził polskie stanowisko.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: