close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 25 marca 2017

  Spotkania z lokalnymi władzami, przedstawicielami nauki i lokalną Polonią wypełniły agendę dwudniowej wizyty na północy Portugalii.

  23 marca ambasador Jacek Junosza Kisielewski udał się do Porto. Wizytę rozpoczęło spotkanie z prof. Sebastião Feyo de Azevedo rektorem Uniwersytetu w Porto, z którym polski dyplomata rozmawiał o polsko-portugalskich kontaktach akademickich, ze szczególnym uwzględnieniem stale rosnącej liczby portugalskich studentów odwiedzających Polskę w ramach programu Erasmus oraz polskich studentów studiujących w Portugalii. W spotkaniu uczestniczył także Konsul Honorowy RP w Porto Pedro Silva Reis.

   

  Ambasador wziął udział w insuguracji wystawy „Kantoriana. Zaglądanie w pamięć” autorstwa hiszpańskiego artysty Fernando Bravo. Hiszpan jest zafascynowany Tadeuszem Kantorem, a jego prace stanowią rzeźbiarską interpretację teatru polskiego twórcy.

   

   

  W drugim dniu wizyty ambasador Junosza Kisielewski spotkał się z prezydentem Porto Rui Moreirą, a następnie odwiedził urząd miasta Vila Nova de Gaia, gdzie rozmawiał z prezydentem miasta Eduardo Vítorem Rodriguesem.

   

   

  Tagi: porto

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: