close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 1 sierpnia 2017

  W trakcie wizyty na Maderze ambasador RP Jacek Junosza Kisielewski spotkał się z miejscowymi władzami i odwiedził miejsca związane z pobytem na wyspie Marszałka Józefa Piłsudskiego.

  W dniach 24-25 lipca ambasador Jacek Junosza Kisielewski przebywał z wizytą w Regionie Autonomicznym Madery. Wizytę w Funchal rozpoczęło spotkanie z przedstawicielem Republiki Portugalskiej w Regionie Autonomicznym MaderyIreneu Cabral Barreto.

   

  Fot. DR

   

  24 lipca ambasador RP odwiedził również w regionalnym Zgromadzeniu Ustawodawczym, gdzie spotkał się z wiceprzewodniczącą Zgromadzenia Fernandą Cardoso.

   

  Fot. Assembleia Legislativa da Madeira

   

  Następnie polski dyplomata złożył wizytę przewodniczącemu regionalnego rządu Madery Miguel Filipe Machado de Albuquerque.

   

   

  25 lipca dyplomata został przyjęty przez zastępczynią burmistrza Funchal Idaliną Perestrelo. Spotkał się również z regionalną sekretarz ds. środowiska i zasobów naturalnych Susaną Pradą oraz dyrektorem Instytutu ds. Leśnictwa i Ochrony Środowiska Manuelem António Madama Filipe.

   

  Fot. André Gonçalves

   

  Podczas wizyty ambasador odwiedził także Quinta Bettencourt, posiadłość, w której w trakcie wakacji na Maderze na przełomie 1930 i 1931 r. przebywał Marszałek Józef Piłsudski. Wizyta miała szczególny wymiar, gdyż 2017 r. został ogłoszony Rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ambasador odwiedził także znajdujące się w centrum Funchal popiersie Marszałka Piłsudskiego oraz stojący przed tamtejszą katedrą pomnij św. Jana Pawła II.

   

   

  Fot. Ambasada RP w Lizbonie

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: