close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 października 2017

  Od kilku dni wiatr wiejący z prędkością 120 km/h zbliża się do portugalskich archipelagów Azorów i Madery. W niedzielę jako burza tropikalna ma dotrzeć do Płw. Iberyjskiego, a następnie do Irlandii i Szkocji.

  Huragan Ofelia zbliża się do zachodniego wybrzeża Europy z prędkością 6 km/h. W sobotnie popołudnie porywisty wiatr i intensywne opady dotrą do Azorów oraz Madery. Ofelia da się we znaki głównie mieszkańcom w wysp Santa Maria oraz São Miguel, natomiast nie powinna zagrażać pozostałym częściom archipelagu. Następnie Ofelia dotrze do wybrzeży Płw. Iberyjskiego, a w poniedziałek jako burza tropikalna do Irlandii oraz Szkocji.

   

   

  Meteorolodzy uspokajają, że pomimo nadejścia huraganu 1 kategorii, nie ma zagrożenia klęską żywiołową. Najprawdopodobniej przed dotarciem do portugalskiego archipelagu podmuchy wiatru zwolnią do 90 km/h. Niemniej, Ambasada zaleca śledzenie na bieżąco doniesień służb bezpieczeństwa i postępować zgodnie z ich wskazaniami. Huragan może spowodować utrudnienia w ruchu lotniczym.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: