close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 sierpnia 2018

  Ambasada RP w Portugalii informuje, że aktualnie w wielu regionach Portugalii występuje podwyższony stopień zagrożenia pożarowego.

  Wszystkim osobom podróżującym po Portugalii sugerujemy zapoznanie się z aktualną informacją dotyczącą pożarów, która znajduje się na stronie internetowej portugalskiej obrony cywilnej.

   

  Pod dostępnym linkiem znajduje się interaktywna mapa Portugalii z aktualnymi informacjami o zagrożeniu pożarowym w dostępna języku angielskim.

   

  Dodatkowe informacje na temat aktywnych pożarów można także znaleźć w serwisie Fogos.pt i na koncie @FogosPt na Twitterze.

   

  Ambasada RP w Lizbonie zaleca śledzenie komunikatów władz miejscowych w odniesieniu do zagrożenia pożarowego oraz stosowanie się do poleceń portugalskich służb ratunkowych w tym zakresie.

   

  W sytuacji alarmowej osoby znajdujące się na zagrożonym terenie otrzymają od służb portugalskich SMS z ostrzeżeniem z nr +351 214 247 247.


  Państwowe Centrum Koordynacyjne uruchomiło infolinię: +351 214 247 247.

   

  Ambasada RP w Portugalii prowadzi dyżur konsularny. W sytuacjach alarmowych należy kontaktować się z Referatem Konsularnym Ambasady pod adresem email lizbona.konsulat@msz.gov.pl lub pod numerem alarmowym +351 913 254 442.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: