close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 3 września 2018

  Jak widzą świat dzieci dwujęzyczne? Dlaczego warto wspierać najmłodszych w nauce języka ojczystego? Na te i inne pytania odpowiada filmik „Uczuć tłumaczyć nie musisz – języki już tak”. Jest to nowy projekt Fundacji Edukacji Polonijnej, który powstał we współpracy z Fundacją Dobra Polska Szkoła z okazji nadchodzącego Polonijnego Dnia Dwujęzyczności.

  Bohaterami filmu są dzieci i to z ich perspektywy poznajemy zalety dwujęzyczności. Dwujęzyczność nie tylko pozwala się swobodnie komunikować w kraju zamieszkania i w Ojczyźnie, ale również rozwija kreatywność czy podzielność uwagi. Dzieciom może pomóc w poznawaniu i zdobywaniu świata.

   

  Niezależnie od tego, czy mieszkamy tam, gdzie ciągle pada deszcz, czy tam, gdzie wiecznie świeci słońce – nawet na końcu świata najmłodsi chcą czuć się Polakami i mówić po polsku. To ważne, by dbać o utrzymanie kontaktu dzieci z Polską i wspierać je w nauce mowy ojczystej.

   

  Nagranie zostało zrealizowane z okazji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności i współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku.

   

  Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCwsp9bFkC5WEBAbx_soRL5Q

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: