close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej

   

 • INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 •  

   

  Informacje dla obywateli polskich podróżujących do Portugalii dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w serwisie Polak za granicą. Z serwisu dowiedzą się Państwo m.in. czy podróżując do Portugalii potrzeba jest wiza, na jakie przepisy prawa trzeba uważać lub jakie ograniczenia obowiązują kierowców. „Polak za granicą” zawiera również listę porad dla podróżujących oraz ostrzeżenia.

  Korzystasz ze smartfonu lub tabletu? Przed podróżą pobierz bezpłatną aplikację MSZ iPolak i czuj się bezpieczniej. iPolak to źródło najważniejszych informacji potrzebnych przy każdej wyprawie za granicę.

   

   

   

   

  Zachęcamy do korzystania z serwisu Odyseusz wszystkich, którzy przebywają lub planują pobyt poza granicami Polski. W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą, Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie mogło nawiązać z Państwem kontakt, a także udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwy konsulat/wydział konsularny lub przedstawicielstwo dyplomatyczne (ambasadę).

   

  Polecane strony:

   

   

   

  W związku z częstymi przypadkami kradzieży dokumentów (paszportów i dowodów osobistych) turystom w Portugalii, sugerujemy, aby przyjeżdżając do Portugalii zabierali Państwo ze sobą ze sobą dwa dokumenty podróży: dowód osobisty oraz paszport i przechowywali je podczas pobytu w osobnych miejscach.
   
  W takim przypadku utrata jednego z tych dokumentów, umożliwi wylot z Portugalii na podstawie drugiego dokumentu, bez konieczności  uciążliwej z punktu widzenia turysty procedury wyrabiania w Ambasadzie RP w Lizbonie paszportu tymczasowego.
   
  Dobrym rozwiązaniem jest również zostawienie jednego z tych dokumentów w bezpiecznym miejscu (np. sejfie hotelowym).

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: